KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

 

KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

KURUMSAL
 

KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU
Federasyon Kuruluş Tarihi :  19.01.1986
16. Olağan Genel Kurul Tarihi :  06.03.2020
Kuruluşundan Günümüze Başkanlarımız :  
Faik ÖZKÖKSAL : 1986 - 1990      
İbrahim KARACA : 1990 - 1994      
Faik ÖZKÖKSAL : 1994 - 1996      
İsmail MİRZA : 1996 - 1998      
Mehmet BAYKAN : 1998 - 2011
Remzi AY : 2011 - ....
SPOR GENEL MÜDÜRÜ Mehmet BAYKAN

 

SPOR GENEL MÜDÜRÜMÜZ : Mehmet BAYKAN
Özgeçmişi: 03.07.1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, evli ve 1 kız 1 erkek 2 çocuk babasıdır. Aralık 2009’da Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevine seçilen Mehmet Baykan hali hazırda Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğini de yürütüyor. Spor yöneticiliğine 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü’nde başlayan Baykan, Konya Futbol İl Temsilciliği, Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığını yaptı. 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevinde bulundu. 2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Mehmet Baykan, ilk kez 2004 – 2006 yılları arasında Dr. Levent Bıçakcı başkanlığında TFF Yönetim Kurulu üyesi oldu. Ardından 14 Şubat 2008’den Haziran 2011’e kadar da önce merhum Hasan Doğan, daha sonra da Mahmut Özgener başkanlığındaki TFF Yönetim Kurulu’nda asil üye olarak göreve devam etti. 29 Haziran 2011’de Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında oluşturulan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi’nde tekrar görev alan Baykan, amatörlerden sorumlu yönetim kurulu üyeliğini üstlendi. Futbolun yanı sıra Tekvando Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği de yapmış olan Mehmet Baykan, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliğinin yanı sıra 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı yaptı. Mehmet Baykan’ın branş federasyonlarının özerkleşmesi çalışmaları ve geçtiğimiz dönem yarıda kalan spor kulüpleri kanunu çalışmalarına Bakanlık ve GSGM bazında katkıları olurken; Bisiklet, Tekvando, Halter gibi önemli federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.
Spor Genel Müdürümüzün ayrıntılı özgeçmişi için tıklayın >>>
TARİHÇEMİZ
Federasyonumuz Ana Tüzüğümüz Madde 2 ‘de yer alan 15 Amatör Spor kulübünün bir araya gelmesi ile kurulmuştur.
 
Kurucu  ve ilk Genel Başkanımız Merhum Faik ÖZKÖKSAL bir çok başarıya imza atmış olup, 1998 yılından itibaren de bu başarıyı daha yükseklere taşıyan Genel Başkan Mehmet BAYKAN ve ekibi yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı kamuoyunda sürekli adından söz ettirmiştir.

Federasyonumuz tüm spor yönetimlerinde demokrasinin gerçekleştirlip korunmasına yardımcı ve destek olma, kulüplerin sporcu sayılarını artırma, sporcuları eğitici, öğretici ve yönetici olarak da yetiştirme, özürlüler dahil ilimizin sporcu gençliğini federasyonumuz çatısı altında örgütlemek ve desteklemek, sporcu gençliğinin, eğiticilerinin, öğreticilerinin, yöneticilerinin görüş ve önerilerini daima dikkate alarak  bu ilkeler içerisinde çalışmıştır, bundan sonra da çalışmaya devam edecektir.

Merhum kurucu Genel Başkanımız Faik ÖZKÖKSAL 1986-1990 ve 1994-1996 tarihleri arası görev yapmış ancak elim bir trafik kazası sonrası 03.Haziran.1996 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Onu rahmetle anıyoruz. 1990-1994 yılları arasıda İbrahim KARACA, 1996-1998 yılları arasında İsmail MİRZA Genel Başkanlık yaparak  büyük hizmetleri bulunmuş, bu çalışmalarından dolayı spor kamuoyunda takdir toplamışlardır.

23.08.1998 tarihinde 7.Olağan Genel Kurul ile göreve gelen Mehmet BAYKAN ve ekibi yapmış olduğu çalışmalar ve  ürettiği projeleri hayata geçirmekle daima ilklere imza atmıştır. 2005 tarihinde 11. 2008 tarihinde 12. ve 2011 tarihinde de 13. Olağan Genel Kurulu yapan Mehmet BAYKAN ve ekibi görev yapmıştır. 2014 yılında 14. ve 2017 yılında 15. Olağan Genel Kurullarında ve
06.03.2020 tarihinde gerçekleşen Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 16. Olağan Genel Kurulu'nda tekrar güven tazeleyen Remzi AY ve ekibi halen görevlerine devam etmektedirler.
KURUCU KULÜPLER ADRESİ
HOCACIHANSPOR KULÜBÜ Mimar Muzaffer Cad. No:58   KONYA 
TEMSİLCİLERİ : Faik ÖZKÖKSAL , Ali ÖZGEN , Ali BAKIRCI
STADSPOR KULÜBÜ Atatürk Cad. No: 39   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Kazım AYAR , Ali BÜYÜKBAYRAM , Erol PAKCA
KARAMAN BAŞAKSPOR KULÜBÜ Belediye Pasajı No: 6   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Sıh Ali YALÇINER , Bayram ÜNLÜER , Mustafa TAŞÇI
KONYA YOLSPOR KULÜBÜ Karayolları 3.Bölge Müd.   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Şevki BÜYÜKDEMİR , Avni UÇAR , Hakkı GÜLTEKİN
SELÇUKSPOR KULÜBÜ Aslanlı Kışla Cad.No:70   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Mustafa SALDI , Yılmaz YEMENECİLER , Yalçın DEMİRÖZ
TEK MERAMSPOR KULÜBÜ Tek Meram Elk. Dağ. Müsessesi   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Mustafa ERİŞEN , Cemal HARMANKAYA , Ali ŞENEL
SANAYİSPOR KULÜBÜ  Sanayi Çarsısı No: 3/A   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Mevlüt DAĞLI , Mustafa ÖZ , Abdullah CEYLAN
KARABAĞ GB. SPOR  KULÜBÜ Fatih Çarsısı 2.Kat   KONYA  
TEMSİLCİLERİ : Mehmet KAPLAN , Nuri DOĞAN , Adem BESTİL
ARAPLARSPOR KULÜBÜ İstanbul Cad. 244/1   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Muammer KAVUT, Ömer CANTEKİNLER, Muzaffer HANÇERLİ
TAŞRAKARAASLANSPOR KULÜBÜ Taşrakaraaslan Mah.   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Kadir KARATAŞ , Harun KÜÇÜK , Faruk AKIN
İHSANİYE GB.SPOR KULÜBÜ İhasaniye mah. Mob.petrol Yanı   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Ali OLGUNMAT , Ali ÇOMAK , İshak ÖZLÜ
DERESPOR KULÜBÜ Dere Camiikebir mah.No:18   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Osman KOÇ , Mehmet BALABAN , Mehmet ULU
TENİS DAĞCILIK SPOR KULÜBÜ Atatürk Stadyumu Teniskort   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Tayfun TERCAN , Mehmet ARMAĞAN , Mustafa PEKER
KROM MAĞNEZİTSPOR KULÜBÜ Krom Mağnezit Tuğla San.   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Doğan AKMAN , İbrahim ŞİRİN , Mehmet TEKYILDIZ
EŞREFOĞLUSPOR KULÜBÜ İ.Şehir Mah. Y.Kahve Yanı   KONYA
TEMSİLCİLERİ : Mehmet ÇEVİK , Bayram BURCAK , B.Lütfi ÖZBEK 
 
KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU