KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

 

AMATÖR SPORLARIMIZA BAKIŞ

 

ŞEHİT NİHAT GÜN'ÜN YALIN HİKAYESİ

 

Hazırlayan:

İbrahim Karabacak

15.05.2020

 
 

KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

ŞEHİT NİHAT GÜN'ÜN YALIN HİKAYESİ
 
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde terör örgütleri ile yaşanan çatışmada 5 askerimiz şehit olmuştu. Şehitlerimizin evlerinden biri de Karatay ilçemizin Çelebi Mahallesi’nde oturan Sıddıka ve Fevzi çiftinin eviydi.

Acı haber tez ulaşırmış derler ya haber gelir gelmez, Gün ailesinin evine ateş düştü çünkü canlarından çok sevdikleri oğulları Nihat Gün’de şehadet şerbetini içen 5 askerimizden biriydi.

Konya’da 6 Haziran 1987’de doğan şehidimiz Nihat Gün, henüz bir aylık evliydi. Ankara’da Jandarma Astsubay Çavuş olarak görev yaparken gönüllü olarak Van’a gitmiş ordan da geçici görev ile gittiği Hakkari’de katıldığı operasyonda 18.11.2012 tarihinde 4 arkadaşı ile birlikte şehit düşmüştü.

Annesinin; “Canım oğlum ciğer parem, sen gözlerimde yaş olup akarken ben yağmur olup toprağına düşmek isterdim” ağıtları eşliğinde kaldırılan şehidimizin cenazesi, on binlerce insanımızın katıldığı törenle ve dualarla Konya Şehitliği’nde toprağa verildi.

Amatör spor kulüplerimizden Hilalspor’da lisansı çıkan ve 2003-2008 yılları arasında futbol da oynayan, şehidimiz Nihat Gün´ü rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhu şâd olsun.

ŞEHİT NİHAT GÜN FUTBOL SAHASI


Karatay ilçesi, Fetih Mahallesi’nde bulunan Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Nihat Gün futbol sahamız, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Karatay Belediyesi’nin katkılarıyla 2014 yılında hizmete geçti.

60x90 ebatlarındaki sentetik nizami futbol sahamızın ışıklandırması mevcut olup; tribünü, 6 adet soyunma odası, idari ofisleri, kafeteryası ile modern bir tesis olan Şehit Nihat Gün futbol sahasında, amatör spor kulüplerimizden; Karatay Belediyespor, 1922 Konyaspor altyapısı, Araplarspor, Yıldızelispor, Maliyespor ve Karabağ Gençlerbirliği futbol takımları konuşlanarak antrenmanlarını ve maçlarını yapmaktadırlar.

 
KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU