KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

 

AMATÖR SPORLARIMIZA BAKIŞ

 

ÖNCE YOLDAŞ SONRA YOL

 

ÖNCE YOLDAŞ SONRA YOL

 

ÖNCE YOLDAŞ SONRA YOL/All Sports

 

Hazırlayan:

İbrahim Karabacak

04.07.2021

 
 

KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

ÖNCE YOLDAŞ SONRA YOL
 

Duygulardan kağıda dökülen “Var mı öyle çekip gitmek. Yalnız gitmeye niyetlenmek” sözlerinin ardında gözyaşı sızan “Önce yoldaş sonra yol” düsturu ile başlayan kadim bir dostluğun hikâyesidir bu!

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun 1998 yılında gerçekleşen genel kurulunda seçilen insanların, ilklere imza atan projeleri ve başarı hizmetleri ile amatör spor ailesi içinde “98 Ruhu” diye anlamlandırılan bu yönetim kurulunun başkanı Mehmet Baykan ve başkan vekili Remzi Ay’ın; sevinçle, üzüntüyle, fedakârlıkla ve birbirini anlamakla harmanlanan dostluklarının hikâyesi burada yazılmaya başlanmıştı.

Hayat felsefeleri ile bezenen vefalarının bu kadir kıymetlikleri; samimiyet, sadâkat, sevgi ve saygıyla yol almaya devam edecek ve yıllar içinde efil efil esecekti.

“Mevlânâ ve Şems’in dostluğundaki hava gibi, su gibi, ekmek gibi.”

Yolu düşlemeyene yoldaş nasip olur mu?

Elbette olmaz!

İşte bu sebeple; ülke sporuna ve gençliğine hizmette, erbap olmanın meşakkatli yollarına beraber çıktıysanız; hayat gibi yanınızda size değer katan, kıymet veren dostların ve yoldaşların nasipliği boşuna değildir.

Velhasıl kelam; onlar bu yoldaşlıkta ve bu yolda; ne kendilerine ne bizlere küsmediler, darılmadılar ve asla yarı yolda bırakmadılar.

https://www.merhabahaber.com/once-yoldas-sonra-yol-19515yy.htm
 
KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU