KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

 

AMATÖR SPORLARIMIZA BAKIŞ

 

YAŞAMAK, YAŞ ALMAK GÜZEL GÜNLERDEN (MERHUM FERİT KESLER)

 

YAŞAMAK, YAŞ ALMAK GÜZEL GÜNLERDEN (MERHUM FERİT KESLER) (MERHABA GAZETESİ)

 

Hazırlayan:

İbrahim Karabacak

06.02.2021

 
 

KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

YAŞAMAK, YAŞ ALMAK GÜZEL GÜNLERDEN (MERHUM FERİT KESLER)
 
Yalnız değildi; dostları, ailesi hep yanındaydı ama son yıllarında bir hüzün aldı yaşamını. Belki kalabalıklar içinde tek başına değildi ama hayat arkadaşı, can yoldaşı eşini kaybettikten sonra ruhen bir boşluktaydı.

“Yaşamak, yaş almak güzel günlerden
Yaş vermek damla damla gözlerinden”.
İstedi ancak olmadı ve beş yıl dayanabildi onsuzluğuna.
Ve beş yıl önce bugün de kaybettik, Ferit babayı.

1946 yılında Taşkent’de doğan Ferit Kesler, uzun yıllar Konya’da ticaretle uğraştı, 1990 senesinde Taşkentspor’da yöneticiliğe başladı. Ama ne başlamak öyle çok heyecanlıydı, futbol maçlarında yerinde duramazdı. Yine çok önemli bir müsabakanın sonuna doğru kalbi heyecana dayanamadı ve eski stadyum içinde 2 nolu sahada kalp krizi geçirdi. Daha sonra Ankara’da Bypass ameliyatı ile sağlığına kısmen de olsa kavuştu.

1999 yılında Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Baykan, onu heyecanı ve stresi bol kulüp yöneticiliğini bıraktırıp federasyon yönetim kurulu üyeliğine getirdi ve bu görevi vefatına kadar devam etti.

Hafta sonları görev aldığı futbol sahalarının; neşesi, şakacısı ve babacan tavırlarıyla saygı duyulan; kulüp yöneticileri, hakemler, antrenörler, saha görevlileri ve sporcuların çok sevdiği fakat bir o kadar da kızdırmaktan hoşlandıkları bu insanın adı artık Ferit babaydı.

Son yıllarında ne kadar gülse de, neşelense de eşini kaybetmesinin hüznünü hep yaşadı ve bu durum sağlığını da etkiledi, yakın dostları bunu bildikleri için üzülürler, kendine dikkat etmesini isterlerdi ama nafile. Özellikle kendisine “Enişte” diye hitap ettiği futbol il temsilcisi Tahir Taşyüz ile ayrılmaz bir ikiliydiler. Çünkü Mehmet Baykan; “Aman abi göz kulak ol Ferit ağabeye” diye ona emanet etmişti, Ferit babayı.

6 Şubat 2016’da soğuk bir kış gününde yine eski stadyumda arabasının içinde ikinci kez yakaladı kalp krizi onu ama bu sefer atlamadı. Fazla da direnemedi yorgun bedeni zayıftı, dayanacak gücü de kalmamıştı ve 70 yaşında hakkın rahmetine kavuştu.

Spor ailemizde hoş bir tebessüm bırakarak, beş yıl önce bugün dönülmez sefere revan olan merhum Ferit ağabeyimize Allah’tan rahmet dileriz.
 
https://www.merhabahaber.com/yasamak-yas-almak-guzel-gunlerden-19075yy.htm
 
KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU